How do I make an event permanent?

Hi, I added the button to turn off notifications, it works when I activate the button but when I close the application and turn it on it turns back to its original state. How can I make this permanent?

blocks%20(4)

1 Like

Nasil yardimci olabilirim? :slight_smile:
Sorunu tam anlamadim :sweat_smile:

Çok şükür bi tane Türk buldum :sweat_smile:

Uygulamaya Onesignal ekledim bildirim yollamak için, Onesignal bildirimlerini etkinleştirip devredışı bırakmak için ayarlar sayfası yaptım ve switch ekledim uygulama açık iken çalıştı ama uygulamayı kapatıp açınca eski haline döndü. Örneğin ben bildirim titreşimini kapatmama rağmen uygulamayı kapatıp açınca tekrar ilk yüklediğimdeki gibi titreşim aktif oluyor ben bunun kalıcı olmasını istiyorum. Yani ayarlar kısmından bildirim sesini kapattığımda titreşim kapansın uygulamayı açıp kapatınca da kapalı kalsın. Tinydb ile yapılıyormuş ama bir türlü yapamadım gözünü seveyim yardım et kafayı yedim sabahtan beridir. Sen bilmiyorsan da bu söylediğimi İngilizce hale getirebilir misin çünkü Google çeviri pek düzgün olmuyor. Yardımcı olursan çok sevinirim

yapman gerekn tiny db de bir değer depolamak.Mesela durum = tag olarak gir Value kısmınıda girmen gerek false veya true olsun.Eğer anahtar(switch )açık ise bu durumu true olarak kaydet değilse false diye sonra uygulama açılışında screen1 intialize bloğunun içine get durum diyip önceki ayarı çekebilirsin.Tavsiyem ilk olarak alıştırmaları tamamlaman.
Türkçe kaynak için sitemede bakabilirsin droidim.com

1 Like

Untested code.

/Boban

1 Like

And PLEASE, don’t write messages in other languages than English. The button to help us to convert to English is disabled in the forum.

And that is not the first time I advise you that!

3 Likes

Hi there, i don’t really understand what you want to do but if you want to check whether the event has been made and only want it to appear only once. You could try out this block

Hope this helps

What a waste of blocks.

/Boban